38%Ethereum futures premium signals traders anticipate $2,500 ETH

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹:۳۴

اکنون که قیمت اتر (ETH) سطح 2000 دلار را شکست و به بالاترین حد در این هفته رسید ، معامله گران بیش از حد صعودی شدند و انتظار دارند روند صعودی بیشتری در کوتاه مدت داشته باشند.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که معامله اولیه پایدار ویزا با سکه USD (USDC) در شبکه Ethereum ، آخرین تجمع را آغاز کرده است. برخی دیگر ، افزایش فعلی اتر را به شکست "ساختار بازار مثلث" نسبت می دهند.

صرف نظر از علت بروز تجمع 25 درصدی اخیر ، این بار معامله گران حرفه ای بسیار خوش بین به نظر می رسند. با نگاهی به مبانی آینده رو به رشد ، که به بالاترین سطح خود رسیده است ، می توان به این نتیجه رسید.

این جنبش به دلیل اهرم بیش از حد خریدار ، خطرهای تصفیه آبشار را افزایش می دهد ، اما معامله گران حرفه ای اعتماد به نفس دارند ، همانطور که توسط delta skew نشان داده شده است 

سرمایه گذاران می توانند پیشنهاد بهبود پروتکل EIP-1559 را که قرار است در ماه جولای به طور مستقیم اجرا شود ، پیش بینی کنند که هدف آن اصلاح هزینه های افزایش یافته گاز است. هدف از این ارتقا استفاده از اندازه بلوک انعطاف پذیر به جای مدل ثابت فعلی است و هدف آن استفاده از شبکه زیر 50٪ است.

برای ارزیابی اینکه معامله گران حرفه ای صعودی تمایل دارند یا خیر ، باید با تجزیه و تحلیل حق بیمه آینده (که به عنوان پایه نیز شناخته می شود) شروع کنید. این شاخص فاصله قیمتی بین قیمت های قرارداد آتی و بازار معاملات منظم را اندازه گیری می کند.

معاملات آتی 3 ماهه معمولاً باید با 10٪ تا 20٪ حق بیمه سالانه معامله شود ، که قابل مقایسه با نرخ وام پایدار Bitcoin است. با به تعویق انداختن تسویه حساب ، فروشندگان تقاضای قیمت بالاتری را دارند که باعث اختلاف قیمت می شود.

اساس معاملات آتی اتر با بالاترین رقم خود در 38٪ مطابقت دارد ، که نشان می دهد برای سودهای اهرمی پرهزینه است. سطح پایه بالای 20٪ لزوما هشدار قبل از سقوط نیست ، اما اگر بازار به زیر 1750 دلار برسد ، اعتماد به نفس بیش از حد خریداران ممکن است خطری ایجاد کند.

شایان ذکر است که معامله گران گاهی اوقات استفاده از اهرم خود را در طی یک رالی افزایش می دهند اما بعداً دارایی اساسی (اتر) را خریداری می کنند تا خطر آینده را از بین ببرد.

گاهی اوقات اهرم بالای قراردادهای ماه ثابت نتیجه خرید تهاجمی آتی دائمی توسط بازرگانان خرده فروشی است. نهنگ ها ، میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار به دلیل متغیر بودن میزان بودجه ، از قرار گرفتن در معرض این قراردادها جلوگیری می کنند. 

 

بازارهای گزینه نیز تمایل به صعودی دارند
برای تفسیر صحیح نحوه تعادل معامله گران حرفه ای در برابر خطرات ناشی از حرکت غیرمنتظره بازار ، باید به بازار گزینه ها مراجعه کرد.

انحراف دلتا 25٪ تجزیه و تحلیل "ترس و طمع" قابل اعتماد و فوری را فراهم می کند. این شاخص گزینه های تماس (خرید) و قرارداد (فروش) مشابه را در کنار هم مقایسه می کند و هنگامی که حق بیمه گزینه های خنثی به نزولی بیشتر از گزینه های تماس با خطر مشابه باشد ، منفی می شود. این وضعیت معمولاً یک سناریو "ترس" تلقی می شود ، اگرچه پس از تجمعات مستحکم مکرر است.

از طرف دیگر ، یک انحراف منفی به معنای هزینه بالاتر برای محافظت در برابر صعودی است 

 

برای اولین بار از 5 فوریه ، شاخص انحراف گزینه ها صعودی صعودی است ، اگرچه از آستانه خنثی 10٪ منفی دور نیست. بعلاوه ، شاخص "ترس و طمع" طی پنج هفته گذشته به طور مداوم بهبود یافته است.

بخشی از دلایل خوش بینی متوسط در ترس از تصحیح جدی پس از عبور از سد روانی 2000 دلار است ، مشابه آنچه در 19 فوریه مشاهده شد.

با این حال ، این بار ، بازارهای مشتقه سالم هستند و به نظر می رسد که معامله گران حرفه ای در حال ایجاد موقعیت هستند زیرا اتر یک بالاترین رکورد جدید را ثبت می کند.

نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.