Bitcoin caught in the crossfire as Turkish opposition leader voices support

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۰۰:۴۴

اندکی پس از صبح روز جمعه "دیکتات" رئیس کل بانک مرکزی تازه منصوب شده ترکیه که در واقع هرگونه استفاده از ارز رمزنگاری شده در این کشور را ممنوع کرد ، اکنون بیت کوین (BTC) درگیر یک گرد و غبار حزبی شده است زیرا رهبر حزب مخالف ترکیه حمایت خود را از ارز دیجیتال

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، بانک مرکزی ترکیه روز جمعه اعلام کرد که از 30 آوریل ، هرگونه پرداخت ارز رمزنگاری شده و معاملات فیش به رمزنگاری onramp غیرقانونی خواهد شد. علاوه بر این ، "هرگونه استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از دارایی های رمزنگاری شده در خدمات پرداخت و صدور پول الکترونیکی" ممنوع خواهد بود. 

 

"ای حاکم ، با چه کسی با تصمیم رمزنگاری مشورت کردی؟" وی ، احتمالاً اشاره به رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، که از او به عنوان یک اقتدارگرا و یک دیکتاتور یاد می شود ، پرسید. "من می نشینم و با تمام ذینفعان این مسئله مشورت می کنم."

وی بعداً متذکر شد که پس از مکالمه با "سهامداران در تمام طول روز" ، به این نتیجه رسید که رمزنگاری بیشترین تولید ترکیه برای شرکتهای "تک شاخ" به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار است. وی افزود که این اعلامیه نشان می دهد حزب حاکم "هیچ تحملی در برابر جوانان ندارد".

فراتر از کاربرد آن به عنوان یک نقطه گفتگوی سیاسی ، این ممنوعیت تأثیر زیادی بر بسیاری از ترکها خواهد داشت. یک نظرسنجی در سال 2019 نشان داد که ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پذیرش ارزهای رمزپایه است (هرچند که این مطالعه مورد بررسی جدی قرار گرفته است). این یک پایدار بورس لیر است که در چندین صرافی ذکر شده است و یک صرافی محلی ، BtcTurk ، حتی از باشگاه های فوتبال حمایت مالی می کند.

با این حال ، ممکن است نوشته ها برای رمزنگاری در دیوار روی دیوار باشد. در تلاش برای دستیابی به کنترل زیرساخت های پرداخت کشور ، ترکیه PayPal را در سال 2016 ممنوع کرد. به همین ترتیب ، برنامه ها در سال 2020 برای یک ارز دیجیتال تحت مدیریت دولت در حال انجام بود و شاید برای دولتمردان ترکیه مضرترین باشد ، BTC به بالاترین حد در برابر لیر رسید .