Did a massive Chinese power outage cause Bitcoin’s crash down to $50K

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۴۷:۳۷

وو خاطرنشان كرد كه گزارشات مشخص كننده خاموشی ها در اواخر هفته گذشته منتشر شد ، با قطع برق برای تسهیل بازرسی های ایمنی در پاسخ به حادثه جاری شدن سیل در معدن ذغال سنگ محلی كه پس از قطع برق و ارتباطات ، 21 معدنچی را به طور موقت در زیر زمین گرفتار كرد.

طبق شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج یا BECI ، سین کیانگ تقریباً یک چهارم نرخ هش جهانی را نشان می دهد.

به گفته یچارتز ، این تحلیلگر دیروز بیشترین افت روزانه نرخ هش شبکه بیت کوین از نوامبر 2017 را مشاهده کرد ، به طوری که نرخ هش از 172 میلیون تراهاهش در ثانیه یا TH / s به حدود 154 میلیون THH در ثانیه سقوط کرد.

ویلی وو ، تحلیلگر مشهور بازار رمزنگاری ، علت سقوط شدید ارز رمزنگاری شده در 18 آوریل را کاهش ناگهانی نرخ هش ناشی از قطعی برق در منطقه سین کیانگ چین دانست. 

 

وو با اشاره به 9000 BTC كه در 16 آوریل به Binance منتقل شد ، حدس می زند كه این بودجه توسط یك نهنگ با آگاهی نزدیك نسبت به اتفاقات چین ارسال شده باشد.

همزمان با فروش سنگین در بازارهای آتی سه ماهه ، حرکت رو به پایین 4.9 میلیارد دلار انحلال بیت کوین و 4.4 میلیارد دلار بیشتر حاشیه مکالمه در بازارهای altcoin - با ثبت یک میلیون حساب خنثی شد.

با این حال ، همه با تحلیل وو موافق نیستند ، با آدام کوکران ، شریک Cinneanhaim Ventures ، "این ایده که قطعی برق شب گذشته در یک منطقه استخراج در چین منجر به افزایش $ BTC شد" را "کاملا بی معنی" توصیف کرد.

15/1

ممکن است نمودارهایی را مشاهده کنید که ادعا می کنند نوعی رابطه بین نرخ هش ماینینگ و افت قیمت بیت کوین وجود دارد.

من انواع واژه هایی را دیده ام که با این نمودار به اطراف پرتاب می شوند از جمله "علل" و "همبستگی" توسط بسیاری از افرادی که ریاضی ندارند.


وو خاطرنشان کرد که نهنگ های بلند مدت که به ندرت می فروشند در میان افت قیمت خرید زیادی داشته اند ، افزود که محدوده 50،000 دلاری "بزرگترین خوشه کشف قیمت از زمان BTC زیر 10 هزار دلار است".

وی گفت: "اعتبارسنجی BTC به عنوان دارایی تریلیون دلاری بسیار زیاد است."