Kyber Network introduces Uber-style surge pricing for DeFi token swaps

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۱۱:۱۴

صرافی غیرمتمرکز Kyber در آنچه که ادعا می کند اولین بار در جهان است ، یک Dynamic Market Maker یا DMM را راه اندازی کرده است.

پلتفرم جدید ، که در تاریخ 5 آوریل اعلام شد ، برای بهینه سازی هزینه ها و بهره وری سرمایه بسیار بالا برای تأمین کنندگان نقدینگی طراحی شده است.

یکی از تفاوتهای عمده بین پلتفرم جدید Kyber و سازندگان منظم بازار خودکار یا AMM ، سیستم تولید هزینه است. در حالی که سیستم عامل هایی مانند Uniswap هزینه معاملات ثابت 0.3٪ را دریافت می کنند ، DEX جدید هزینه ها را به صورت پویا محاسبه می کند و در زمان نوسانات و تقاضای بالا افزایش می یابد و در صورت سکوت بازارها کاهش می یابد. این معامله گران را ترغیب می کند تا از فرصت های تجاری ارزان تر که بهره وری سرمایه را برای LP ها و سیستم عامل بهبود می بخشد استفاده کنند.

این سیستم از افزایش قیمت به سبک Uber تقلید می کند که در صورت تقاضای زیاد برای سواری مانند آب و هوای نامناسب یا ساعت شلوغی ، قیمت ها را افزایش می دهد و در صورت کم شدن تقاضا و بازگشت میزان مراجعه به حالت عادی ، آنها را کاهش می دهد.

شبکه سایبر یک پروتکل نقدینگی زنجیره ای است که دارای DEX به نام KyberSwap است که به کاربران امکان می دهد دارایی های رمزنگاری را بدون دفترچه سفارش مرکزی یا اپراتور مبادله کنند. بیشترین الهام از DMM جدید از رابط فعلی Uniswap گرفته شده است.

طبق داشبورد DMM ، نقدینگی موجود در این سیستم عامل در حال حاضر 20.5 میلیون دلار با حجم روزانه 490 هزار دلار است. توکن بومی Kyber ، KNC ، طی 24 ساعت گذشته عقب نشینی کرده است و 5.7٪ کاهش یافته و به 3.13 دلار رسیده است.

DMM جدید همچنین از "منحنی قیمت گذاری قابل برنامه ریزی" استفاده می کند که به سازندگان مجموعه نقدینگی امکان می دهد قیمت ها را از طریق "ضریب تقویت" براساس ماهیت رابطه بین دو نشانه تنظیم کنند.

در حقیقت ، توکن هایی که انحراف کمتری از قیمت خود دارند ، مانند سکه های ثابت می توانند ضریب تقویت بالاتری داشته باشند که به شما امکان می دهد نقدینگی را بدون نیاز به رمزهای بیشتری در استخر افزایش دهد. این ویژگی ها همچنین در بروزرسانی Uniswap v3 گنجانده شده است که هدف آن بهبود بهره وری سرمایه از طریق بهینه سازی منحنی پیوند است.

سازندگان استخر می توانند فاکتور AMP خود را تنظیم کنند که بسته به نوع نشانه های موجود در استخر ، نقدینگی را افزایش می دهد - توکن های پایدار می توانند ضریب بالاتری داشته باشند ، در حالی که فرارهای پایین تر نیز تنظیم می شوند. 

این بدان معنی است که با توجه به همان حجم نقدینگی و اندازه تجارت ، Kyber DMM می تواند نقدینگی و لغزش بسیار بهتری نسبت به AMM فراهم کند. برای جفت های پایدارتر ، لغزش به طور بالقوه می تواند 100 برابر بهتر از AMM باشد! "

 

 

در این اطلاعیه افزوده شده است كه كد چندین بار توسط تیم داخلی و حسابرسان خارجی به طور كامل بررسی و ممیزی شده است و هیچ مسئله مهمی پیدا نشده است. اظهار داشت که حسابرسی کامل به زودی منتشر خواهد شد اما افزود که پروتکل هنوز در مرحله بتا است.