Peter Brandt: 'Laser eyes' to blame for Bitcoin correction — but it's 'very mild' anyway

۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۹:۳۲

پیتر برانت ، معامله گر قدیمی و معاملات نمودار ، رابطه ای متخلقانه بین اصلاح فعلی بازار بیت کوین و شیوع "لیزر چشم" در توییتر ایجاد کرده است.

در یک توییت در تاریخ 18 آوریل ، تحلیلگر فنی اصلاحات را به نشاط غیر منطقی در بازارها انجام داد ، نمونه ای که میم توضیح می دهد:

"احتمال اصلاح در رمزنگاری ها به طور مستقیم با شیوع چشم لیزر در توییتر ارتباط دارد. آیا می خواهید اصلاح به پایان برسد؟ چشم لیزر خود را خلاص کنید. "
الگوی چشم چشم لیزری که در ابتدا در فوریه 2021 رسانه های اجتماعی رمزنگاری را فرا گرفت ، متأثران رمزنگاری ، رهبران صنعت و کاربران عادی تصاویر پروفایل توییتر خود را تغییر داده و شامل چشم لیزر شدند. این مد به معنای حمایت از افزایش قیمت بیت کوین بود تا زمانی که به 100 هزار دلار برسد.

به طور هم زمان ، تقریباً با افزایش محلی قیمت بیت کوین که در 21 فوریه به 57800 دلار رسیده بود ، قبل از اصلاح 25٪ برای پایین آمدن 43،500 دلار هفته بعد ، همزمان بود.

در افت قیمت این هفته بیت کوین از بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی 64،600 دلار در 14 آوریل به قیمت فعلی 53،600 $ اصلاح شده است - که 17٪ در زمان نوشتن مقاله است.

اما برانت در واقع تمام نگرانی های مربوط به بازپس گیری نیست. ارقام رسم شده برانت تصحیح فعلی را به 20٪ نزدیک می کند ، که او ادعا می کند "از نظر تاریخی" بسیار خفیف است. وی در توییتی در تاریخ 20 آوریل گفت که سابقه زیادی در روند گاو نر بیت کوین برای آزمایش میانگین متحرک 18 هفته وجود دارد که در آن زمان 46615 دلار بود. این یک اصلاح بسیار بزرگتر در حدود 28٪ را به دنبال دارد. 

اندازه متوسط اصلاح از 14 بازنگری گذشته با توجه به داده های Brandt حدود 35٪ است. سقوط به این سطح قیمت BTC را به 42000 دلار کاهش می دهد.

تحلیلگران دیگر نیز به دلیل عدم نگرانی ، سوابق تاریخی را اشاره کرده اند. ‘Rekt Capital’ در توییتر خود نوشت که افت در فوریه سه برابر عمیق تر از افت این هفته بود 

 

برانت تئوری "چشم لیزر" خود را در مصاحبه با محقق رمزنگاری لورا شین در 13 آوریل توضیح داد و اظهار داشت که اشتیاق بیش از حد در هر بازار همیشه یک علامت هشدار دهنده است:

"هرچه افراد چشم های لیزر بزنند ، شما می دانید که حداقل بازار برای مدتی متلاشی می شود و صعود را متوقف می کند ... وقتی مردم در محضر عمومی قفسه سینه خود را می کوبند ، ... من صاحب بیت کوین هستم. من بیت کوین دارم. به من نگاه کن. من چشمان لیزری دارم. این همیشه نشانه این خواهد بود که بازار حداقل استراحت خواهد کرد. "