Ripple wins access to SEC discussions on defining crypto assets as securities

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲:۴۶

به آزمایشگاه های Ripple اجازه دسترسی به اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده "بیان تفسیر یا نظرات آژانس" در مورد دارایی های رمزنگاری داده شده است.

مطابق قانون 360 ، قاضی دادگاه ایالات متحده سارا نتبورن به درخواست متهمان "در بخش عمده ای" موافقت كرد و تعیین كرد كه صورتجلسه های SEC یا یادداشت های مربوط به رمزنگاری قابل كشف است. Netburn اظهار داشت که ارتباطات ایمیل کارمندان به کارمندان نیازی به تولید ندارد.

Netburn همچنین به SEC و Ripple اجازه داد اختلافات را با این حکم مطرح کنند.

در ماه دسامبر ، SEC شکایتی را مطرح کرد که ادعا می کند آزمایشگاه های Ripple ، مدیر عامل آن برد گارلینگهاوس و رئیس آن ، Christian Larsen ، 1.38 میلیارد دلار از طریق یک پیشنهاد امنیتی بدون مجوز در آگوست 2013 جمع آوری کرده اند.

Ripple دعوی SEC را به چالش کشیده و ادعا کرده است که XRP شبیه بیت کوین یا Ethereum است - علاوه بر انتقاد از هشت سالی که آژانس برای طرح شکایت خود از Ripple ، هر دو را SEC طبقه بندی کرده است.

Law360 گزارش می دهد كه مشاور گارلینگهاوس ، متیو سولومون ، معتقد است كه اگر آنها شواهدی را در نظر بگیرند كه تنظیم كننده XRP را مشابه BTC یا Ether دانسته است ، ممكن است "با این اوصاف بازی" انجام شود ، با توجه به اینكه مقررات نظارتی SEC فراتر از اوراق بهادار نیست.

با توجه به اینکه SEC هشت سال طول کشید تا شکایت خود را علیه Ripple مطرح کند ، وکلای شرکت همچنین معتقدند که اگر بتوانند اسنادی را ارائه دهند که تعیین کننده های متناقض مربوط به طبقه بندی تنظیم کننده XRP باشد ، ادعاهای SEC را تضعیف می کنند.

سلیمان اظهار داشت: "ما برای دفاع از خود به این كشف نیاز داریم."

با این حال ، مشاور SEC Dugan Bliss از متهمان انتقاد کرده است که به جای دفاع از اقدامات غیرقانونی آن ، با موشکافی در بررسی های داخلی کمیسیون "در دادگاه" قرار گرفته است:

 

اقدامات مروج همان مواردی است که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد."
در جریان دادرسی ، قاضی نتبورن توجه عمومی مردم را به جلسه جلب كرد و بیش از 500 نفر از طریق شماره تلفن عمومی برای مشاهده پرونده با ما تماس گرفتند. قاضی همچنین به یک نفر نسبت به پخش مجدد صدا از جلسه دادگاه برخلاف مقررات نیویورک هشدار داد.

قاضی گفت: "هر کسی که به این رفتار دست بزند ممکن است تحت مجازات کیفری قرار گیرد."

خارج از دادگاه
در تاریخ 6 آوریل ، وکالت Jeremy Hogan ، که با علاقه پرونده را مشاهده می کند ، در توییتر شرکت کرد تا دستور توقف و انصراف در سال 2016 را با هدف مشاور وقت آزمایشگاه Ripple که این شرکت را "یک شرکت ارز دیجیتال" توصیف می کند ، به اشتراک بگذارد.

کنون SEC باید برای دادگاه توضیح دهد که چگونه یک "ارز دیجیتال" به "امنیت دیجیتال" تبدیل شده است. "

قیمت XRP علی رغم شکایت SEC ، در این ماه در حال اشکال است ، از ابتدای آوریل تقریباً 100٪ افزایش یافته است. XRP طی 24 ساعت گذشته تقریباً 20٪ افزایش داشته و در حال حاضر با قیمت 1.08 دلار معامله می شود.