دریافت اپلیکیشن

عربستان و قطر هفته آینده 1 میلیون بیت کوین خواهند خرید !

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه

خرید ۱ میلیون بیت‌کوین توسط دولت‌های عربستان و قطر! آیا این خبر صحت دارد؟

 

شایعه شده است که دو دولت عربستان و قطر در حال خرید حدود یک میلیون بیت کوین هستند.
دولت قطر در حال آماده سازی ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بیت کوین بود و جاستین ورنگیا، تحلیلگر، گفت که سرمایه گذاری شایعه شده دولت های عربستان و قطر در بیت کوین هفته آینده اعلام خواهد شد.

 

جاستین ورنگیا، مجری کانال رمزارزی محبوب CryptoNewsAlert، در ویدئوی اخیر خود گفته که به نظر می‌رسد دولت‌های عربستان سعودی و قطر در حال آماده‌سازی برای یک سرمایه‌گذاری عظیم در بیت‌ کوین هستند و این خبر ممکن است هفته آینده اعلام شود.
به گفته این تحلیلگر، دو دولت ممکن است به دنبال خرید تقریبا یک میلیون بیت کوین با استفاده از وجوه دولتی خود باشند. برای مقایسه، در نظر بگیرید که آدرس کیف پول ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، حدود ۱٫۱ میلیون بیت کوین دارد.

 

عربستان و قطر هفته آینده 1 میلیون بیت کوین خواهند خرید !

 

این شایعه پس از آن قوت گرفت که مکس کایزر، ماکسیمالیست مشهور بیت کوین، این حدس و گمان را مطرح کرد که سرمایه‌گذاری این دو کشور در بیت کوین، سرمایه‌گذاری‌های قبلی توسط غول‌هایی مانند بلک‌راک و مایکرواستراتژی را بسیار ناچیز جلوه خواهد داد.

همان‌طور که در این ویدئو به آن اشاره شده، افزایش علاقه این دولت‌ها به بیت کوین پس از آن صورت گرفت که یک روحانی سعودی اعلام کرد بیت کوین در اسلام قابل قبول است. پس از آن، ورنگیا به گزارشی اشاره کرد مبنی بر اینکه آرامکو، غول نفتی عربستان سعودی، با غول مالی ژاپنی SBI Holdings برای کشف فضای دارایی‌های دیجیتال همکاری کرده است. به گفته این تحلیلگر، انتظار می‌رود که بیت کوین از این مشارکت منتفع شود.

در همین حال، گزارش‌های دیگر هم حاکی از آنند که دولت قطر به دنبال سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیارد دلار از صندوق دارایی خود (SWF) در بیت کوین است.

تحلیلگران می‌گویند که تأیید رسمی ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده پس از سال‌ها انتظار، به این ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری اصلی مشروعیت داده است. با این حال و با وجود علاقه پایدار به بیت کوین، عملکرد این دارایی در روزهای اخیر تا حد زیادی ناامیدکننده بوده است.

4ام - بهمن ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
تفاوت بیت کوین با ارزهایی مانند دلار و یورو چیست؟

تفاوت بیت کوین با ارزهایی مانند دلار و یورو چیست؟

چه تفاوت‌هایی بین بیتکوین و ارزهای متداول مانند دلار و یورو وجود دارد؟ تفاوت‌های مهم بین بیتکوین و ارزهای متداول مانند دلار یا یورو شامل موارد زیر می‌شود: طبیعت دیجیتال: بیتکوین یک ارز دیجیتال است و تمام تراکنش‌ها با استفاده از شبکه بلاک‌چین (یک دفتر راکد آنلاین) انجام می‌شود. در حالی که دلار، یورو و […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید