دریافت اپلیکیشن

به جای طلای فیزیکی رمزارز پکس گلد بخریم

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
به جای طلای فیزیکی ارز PaxG بخریم

پکس گلد یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است که مالکیت دیجیتالی بر طلای واقعی را به سرمایه گذاران می دهد. این پروژه به‌جای اینکه صرفاً در معرض قیمت طلا قرار گیرد، به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا توکن‌های PAXG خود را برای طلا بازخرید کنند و هر توکن با یک اونس طلای فیزیکی تفریبا هم قیمت می باشد. توکن‌های PAXG را می‌توان با ارزهای دیجیتال دیگر معامله کرد و یا حتی به ارزهای فیات یا همان پول های کاغذی تبدیل کرد.

 

پکس گلد با حذف فرآیند سخت ذخیره سازی، ایمن سازی و حمل و نقل طلای فیزیکی، مالکیت طلا را برای سرمایه گذاران آسان می کند. ماهیت این پروژه همچنین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به صورت جزئی هم بتوانند طلا را خریداری کنند، بنابراین قیمت بالای طلا مانعی برای سرمایه گذاران کوچک نمی شود. پکس گلد با زدن پل بین مالکیت فیزیکی طلا با سرعت و تحرک ارزهای دیجیتال، می‌تواند بسیاری از چالش‌های بازار طلای امروزی را حل کند.

 

فرق بیت کوین و پکس گلد چیست؟

بیت کوین (BTC) اغلب به عنوان “طلای دیجیتال” برچسب گذاری می شود، در حالی که پکس گلد یک نوع ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است. بنابراین تفاوت بین این دو ارز دیجیتال دقیقاً چیست؟

برچسب “طلای دیجیتال” بیت کوین ربطی به پیوندهای فیزیکی با طلا ندارد، بلکه به دلیل شباهت های اقتصادی بین این دو دارایی است. هم بیت کوین و هم طلا  جنبه ذخیره ارزش، کاهش تورم و محدودیت عرضه و تورم را دارند.

از سوی دیگر، پکس گلد یک توکن دیجیتالی است که پشتوانه آن  طلا است و مالکیت مستقیم طلای فیزیکی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. به بیان ساده، رابطه بیت کوین با طلا تنها یک قیاس است، در حالی که رابطه پکس گلد با طلا یک رابطه مستقیم است.

پکس گلد چه تفاوتی با طلای ETF دارد؟

ETF های طلا یکی از محبوب ترین روش ها برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طلا هستند، به طوری که روزانه بیش از 112 میلیارد دلار معاملات انجام می شود. ETF های طلا روشی ساده و مطمئن برای سرمایه گذاران برای قرار گرفتن در معرض طلا هستند. هر کسی که حساب کارگزاری داشته باشد می تواند ظرف چند دقیقه یک ETF طلا بخرد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ETF های طلا هیچ گونه مالکیت واقعی طلا را در اختیار سرمایه گذاران قرار نمی دهد. پکس گلد همان قیمت و سادگی ETF های طلا را ارائه می دهد، در حالی که مالکیت واقعی طلای فیزیکی را نیز به سرمایه گذاران می دهد.

 پکس گلد توسط چه کسی راه اندازی شد؟

توسط Paxos Trust Company، یک مؤسسه مالی مستقر در نیویورک و یک شرکت فناوری متخصص در فناوری بلاک چین، ایجاد شد. Paxos در سال 2012 توسط چارلز کاسکاریلا – تحلیلگر سابق گلدمن ساکس – و ریچارد تئو – تحلیلگر سابق در Cedar Hill Capital Partners تأسیس شد.

پکس گلد اولین تلاش Paxos در زمینه ارزهای دیجیتال نیست. Paxos انواع دیگری از پروژه های رمزنگاری از جمله PAX Dollar (USDP)، یک دلار دیجیتال و استیبل کوین را ایجاد کرده است. Paxos حمایت نهادی قوی دریافت کرده و بیش از 500 میلیون دلار در مجموع بودجه از سرمایه‌گذارانی مانند OakHC/FT، Mithril Partners و PayPal Ventures جمع‌آوری کرده است.

 

تاریخچه قیمت PAXG

قیمت PAXG به طور مستقیم قیمت طلا را در زمان واقعی دنبال می کند. این بدان معناست که قیمت همیشه تقریباً یکسان با قیمت طلا خواهد بود. تنها عاملی که به طور مستقیم بر قیمت PAXG تأثیر می گذارد، قیمت طلا است. همانطور که گفته شد، قیمت طلا تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله عرضه و تقاضای طلا، تورم و رویدادهای کلان اقتصادی قرار دارد.

از آنجایی که PAXG توسط طلا پشتیبانی می‌شود، پایدارتر است و کمتر در معرض نوسانات کوتاه‌مدت بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر است. این ثبات، PAXG را به یک سرمایه‌گذاری عالی برای سرمایه‌گذاران رمزنگاری تبدیل می‌کند که به دنبال سرمایه‌گذاری امن‌تر با ریسک کمتر هستند – هرچند که دارای امتیازات مثبت کمتری نیز می‌باشد.

PAXG در حال حاضر با قیمت 1937 دلار معامله می شود که نسبت به سال قبل 10 درصد (1748 دلار) و 27 درصد نسبت به اولین پروژه در سال 2019 (1525 دلار) افزایش یافته است. در مقابل، بیت کوین از ابتدای سال 12.3 درصد کاهش یافته است و S&P 500 نسبت به سال گذشته 6.9 درصد کاهش یافته است.

 

آینده پکس گلد

 

آینده PAX Gold چیست؟

در زمان نگارش این مقاله رمزارز پکس گلد در رتبه 117 ارزهای دیجیتال به منبع سایت کوین مارکت کپ می باشد.تقریباً مطمئن به نظر می رسد که طلا همچنان به عنوان یک کالای با ارزش و جزء حیاتی اقتصاد جهانی باقی خواهد ماند. با این حال، اینکه آیا PAX Gold همچنان در چشم انداز رقابتی طلا و ارز دیجیتال به موفقیت خود ادامه می دهد، باید دید. برخی از عواملی که بر موفقیت آینده PAX Gold تأثیر می‌گذارند به شرح زیر است.

 

فاکتورهای منفی برای PAX Gold

رقابت بالا: در حال حاضر چندین پروژه دیگر با PAX Gold در حوزه ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا رقابت می کنند.

تتر گلد ((XAUTیکی از بازیگران پیشرو در صنعت طلای رمزنگاری شده است و یکی از قوی‌ترین رقبای PAX Gold است. Tether نه تنها یک محصول مشابه را ارائه می دهد، بلکه به رسمیت شناختن و پشتیبانی از نام تجاری همراه با نام Tether را نیز به همراه دارد. اگر قرار است PAX Gold از تتر گلد و سایرین سبقت بگیرد، باید مزیت رقابتی آشکاری ایجاد کند. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا این تیم برنامه‌های مهمی دارد که چنین تمایزی را فراهم کند یا خیر.

نداشت نقشه راه دقیق: تیم رهبری در Paxos به‌روزرسانی یا نقشه راه دقیقی برای آینده PAX Gold ارائه نکرده‌اند، و هیچ گونه ابتکار یا تغییر عمده جدیدی را برای این پروژه اعلام نکرده‌اند. این به طور قطع نگران کننده است. نوآوری مستمر در دنیای کریپتو که به سرعت در حال تغییر است، حیاتی است. و اگر PAX Gold می‌خواهد در صنعت قدیمی و تثبیت شده طلا موفق شود، آنها باید به نوآوری خود ادامه دهند و ارزش جدیدی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند.

 

فاکتورهای مثبت برای PAX Gold

مقررات: صنعت کریپتو تحت نظارت دائمی قرار دارد و با درخواست‌های مکرر برای افزایش مقررات مواجه شده است. بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده در یک منطقه خاکستری غیرقابل تنظیم عمل می کنند که در صورت تغییر مقررات ممکن است به مشکلاتی منجر شود. اما بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال، PAX Gold کاملاً توسط NYDFS تنظیم و تأیید شده است. بنابراین، PAX Gold به احتمال زیاد با هیچ مانع بزرگ دولتی برای موفقیت در آینده مواجه نخواهد شد.

مسائل جهانی: مسائل کلان اقتصادی و مسائل ژئوپلیتیکی – مانند کووید، تورم، یا جنگ – اغلب منجر به افزایش تقاضا برای طلا می شود. در زمان‌های پر فراز و نشیب، سرمایه‌گذاران تمایل دارند از بازارهای پرنوسان‌تر دور شوند و به دارایی‌های «پناهگاه امن» با ثبات‌تر مانند طلا بروند. شاهد این امر را می توان در موفقیت قیمت PAX Gold نسبت به سایر دارایی های اصلی در سال پرنوسان و پرفراز و نشیب 2022 مشاهده کرد.

کیفیت پروژه: PAX Gold ارزش پیشنهادی قوی دارد که به مسائل واقعی در بازار طلا می پردازد. اگر PAX Gold بتواند از طریق ویژگی‌های مفید، طلای باکیفیت و امنیت بالا به ارائه ارزش ادامه دهد، PAX Gold احتمالاً ویژگی‌های اساسی مورد نیاز برای موفقیت بلندمدت را خواهد داشت.

این عوامل با هم نشان می دهد که PAX Gold قطعات مناسبی برای موفقیت مستمر دارد. با این حال، نداشتن یک نقشه راه خوب توسعه‌یافته توسط تیم، سرمایه‌گذاران را نسبت به رشد بیش از حد سرمایه و افزایش قیمت آن مردد می‌سازد.

 

نتیجه گیری

رمز ارز PAX Gold یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که به صورت دیجیتالی بر روی طلا سرمایه گذاری کنند و نگران مالیات های سنگین دولت ها نباشند. سرمایه گذاری روی این ارزدیجیتال و مالکیت آن آسان و ایمن است. در حالی که شرکت پشتیبان PAX Gold هنوز نقشه راهی برای این پروژه تعریف نکرده است، اما تجربه زیادی در زمینه رمزنگاری دارد و همچنین دارای مجوز و نظارت کامل برآن صورت می گیرد. کسانی که به دنبال پروژه ای هستند که امنیت طلا را به راحتی با عصرجدید کریپتو کارنسی ترکیب می کند، میتوانند در این پروژه سرمایه گذاری کنند.

 

چطوری ارز پکس گلد رو از صرافی جهان ارز بخرم ؟

پس از ثبت نام در صرافی جهان ارز به قسمت خرید و فروش مراجعه نمایید و ارز PAXG را جستجو نمایید.سپس میتوانید این رمز ارز را از مبلغ 100 هزار تومان تا 2 میلیارد تومان خریداری نمایید.

پس از خرید میتوانید رمزارز paxg را به کیف پول خود در شیکه ERC20 انتقال دهید و یا از کیف پول داخلی رایگان جهان ارز استفاده نمایید.

4ام - بهمن ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
اتریوم در سال 2024 حداقل 340٪ افزایش می یابد !

اتریوم در سال 2024 حداقل 340٪ افزایش می یابد !

طبق گفته Crypto Trader، اتریوم در سال 2024 حداقل 340٪ افزایش می یابد !   یک تحلیلگر و معامله گر ارزهای دیجیتال که به طور گسترده دنبال می شود، معتقد است اتریوم (ETH) می تواند امسال به قیمت پنج رقمی برسد. این تحلیلگر با نام مستعار Credible Crypto به 363700 فالوور خود در پلتفرم رسانه […]

ادامه مطلب
آیا بیتکوین قانونی است؟

آیا بیتکوین قانونی است؟

وضعیت قانونی بیتکوین در سراسر جهان متفاوت است و به تصمیمات دولت‌ها و نهادهای مالی آن‌ها بستگی دارد. در برخی کشورها، بیتکوین به عنوان یک وسیله پرداخت قانونی شناخته شده است، در حالی که در بعضی دیگر ممکن است محدودیت‌ها یا حتی امکان ممنوعیت داشته باشد. در بعضی از کشورها، بیتکوین به عنوان وسیله مشابه […]

ادامه مطلب
تفاوت بیت کوین با ارزهایی مانند دلار و یورو چیست؟

تفاوت بیت کوین با ارزهایی مانند دلار و یورو چیست؟

چه تفاوت‌هایی بین بیتکوین و ارزهای متداول مانند دلار و یورو وجود دارد؟ تفاوت‌های مهم بین بیتکوین و ارزهای متداول مانند دلار یا یورو شامل موارد زیر می‌شود: طبیعت دیجیتال: بیتکوین یک ارز دیجیتال است و تمام تراکنش‌ها با استفاده از شبکه بلاک‌چین (یک دفتر راکد آنلاین) انجام می‌شود. در حالی که دلار، یورو و […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید